AQHA Bohemian Rhapsody show 2019 a finále Silverstone Western Cup ZRUŠENO

Vážení závodníci, chovatelé a příznivci QH,

s velkou lítostí vám musíme oznámit, že letošní AQHA Bohemian Rhapsody show a finále Silverstone Western Cup je ZRUŠENO.

Důvodem je karanténa na Galloway farmě. Včera ve večerních hodinách se bohužel potvrdila u dvou koní z farmy nákaza virem typu EHV1. O závažnosti tohoto onemocnění se zde jistě nemusíme rozepisovat. Prosíme vás tímto předně o nemístné komentáře na adresu Galloway farmy, neboť takovýmto typům nákaz nelze předcházet žádnými zoohygienickými opatřeními.

Věřte, že jsme se snažili najít nějaké řešení, náhradní areál atd., nicméně díky krátkému časovému úseku na reorganizaci celé show, jsme naráželi u všech nabízených variant na mnoho „ale“… Dalším výrazným důvodem ke zrušení akce je to, že nikdo z nás neví, odkud se nákaza vzala a jistě si nikdo z nás nechce vzít na svědomí, že se v příštím týdnu postaráme hromadně třeba o její rozšíření.

Pro nás jako organizátory Bohemian Rhapsody Quarter Show je to velká rána. V první řadě jsme se po loňské pauze těšili na shledání s vámi všemi, přičemž víme, že i vy jste se pečlivě připravovali a vaše snaha nebude moci být zúročena. Také vzniklé náklady na závody (kokardy, trofeje, rozhodčí, letenka atd.) nám nikdo nevrátí. I trofeje a kokardy musíme každý rok minimálně upravovat, takže nelze ani říci, že si je můžeme schovat na příští akci… Nemluvě o čase, který jsme s přípravami strávili. Proto vás prosíme o pochopení a shovívavost, je nám to opravdu velmi líto. Budeme se snažit vymyslet na příští rok nějaké inovace a úpravy v termínech atd. Tímto apelujeme na všechny majitele QH, aby dorazili na Valnou Hromadu, kde bychom společně mohli vymyslet nějaká řešení a plány na příští rok.

Pokud jde o finále Silverstone Western Cupu šampioni jednotlivých tříd a High Point šampioni budou vyhlášeni z předchozích třech show, přičemž o termínu předání cen budete včas informováni. Doufáme, že v příštím roce se nám již nákazy a nemoci vyhnou, a my budeme moci dojet celý seriál bez rušení jakéhokoliv závodu!

Děkujeme za pochopení,

váš Bohemian Rhapsody Quarter Show Team a Silverstone ranch Team

Datum: 10.10.2019