Lovíme BIO!

Rádi byste si ulovili bio od místního ekozemědělce, ale nevíte, kde ho hledat? Neradi kupujete biopotraviny ze zahraničí? Zajímáte se o bezobalové nakupování? Pak je tu pro vás mapa Kde.lovime.bio!

Najdete v ní ekozemědělce z celé republiky včetně aktuální nabídky jejich produktů. Mapa umožňuje vyhledávání podle kraje, okresu nebo konkrétní potraviny, o kterou máte zájem. Můžete tak zjistit, kde „váš“ zemědělec sídlí, jak ho kontaktovat, jaké zboží nabízí, jestli má například e-shop, prodává ze dvora nebo prostřednictvím bedýnek… Najdete tu i farmy nabízející agroturistiku, exkurze či vzdělávacích programy pro školy.

Mapa jako jediná v ČR představuje komplexní adresář výhradně registrovaných ekozemědělců, kteří nabízejí svou produkci a služby spotřebitelům a kteří dobrovolně absolvují každoroční kontrolu, abychom my zákazníci měli jistotu, že hospodaří a vyrábějí skutečně dle pravidel ekologického zemědělství.

Adresář pro vás vybudovala a spravuje PRO-BIO LIGA s cílem usnadnit vám nákup domácích produktů v biokvalitě přímo ze dvora či od výrobce napříč Českou republikou. Údaje v adresáři jsou každoročně aktualizovány díky podpoře Ministerstva zemědělství a spolupráci se samotnými farmáři.

Na mapě, která se těší velkému zájmu návštěvníků (za rok 2019 měla téměř 60 000 návštěv), naleznete i naši farmu…

Zdroj a foto: https://www.lovime.bio/clanky/mapa-kde-lovime-bio/

Jana Vacíková, 3 března 2020