BIO maso z Galloway farmy

Vážení (potencionální) zákazníci, u nás na Galloway farmě vám nabízíme hovězí a skopové maso z mladých kusů v biokvalitě - hovězí z masného plemene galloway a shorthorn, skopové z plemena zwerbles. Na vlastních jatkách porážíme a bouráme dvakrát v měsíci na základě objednávek od zákazníků, kteří si pak po dohodě přijíždí pro maso přímo na farmu. Aktuální termíny pro přijem objednávek a následný výdej masa naleznete zde.

Hovězí BIO maso prodáváme v balíčcích v ceně od 600,- Kč, které obsahují přední, zadní a polévkové maso s kostmi. Větší balíčky obsahují navíc roštěnou a další partie masa (viz "Galloway balíčky"). Pokud nejsou předem rozprodána, obsahuje balíček i játra (cca 300 g).

Co přesně můžete v našich balíčcích očekávat – jaké partie masa a v jakém množství? Rádi bychom vám na tuto otázku odpověděli, ale nezapomeňte, prosím, na to, že váhy masa v balíčcích (a tudíž i ceny) jsou pouze orientační a my sami si do poslední chvíle nejsme jisti, jakou váhu budou jednotlivé partie masa na konkrétním kusu mít. To zjistíme, až když je kus řezníkem kompletně rozbourán a jdeme pro vás balíčky připravovat. Může se tedy stát, že v balíčku bude více masa zadního na úkor předního a opačně, že se nám nebude dostávat steakového masa apod. Vždy se ale budeme snažit, aby objednaný balíček co možná nejvíce splnil vaše očekávání a odjížděli jste od nás spokojení.

Dále je možné zakoupit – přiobjednat steakové maso, pravou svíčkovou, játra, dršťky, jazyk, líčka, srdce, oháňku … (viz kompletní ceník).  Všechny objednávky jsou přijímány s ohledem na obsah jednotlivých druhů mas v jednom kusu hovězího (např. dvě líčka, jedna oháňka, jedno srdce apod.). Stejně tak mleté maso zase s ohledem na aktuální hmotnost kusu. Vše ovšem pouze v případě, že máme objednaný i balíček. Pokud si maso objednáte bez balíčku, vyberete si jen jednotlivé partie, samozřejmě se vám budeme snažit vyjít vstříc. Nemůžeme ale garantovat, že objednávku dostanete tzv. „na kilo přesně“. Balíčky mají vždycky přednost.

Důležitým momentem pro chuť a kvalitu masa je zrání v chladících boxech. U nás probíhá ve čtvrtích po dobu přibližně deseti dní, při stálé teplotě, a dochází při něm k uvolnění svaloviny (suché zrání). Po vyzrání se maso rozbourá a zabalí. Maso balíme do vakua, takže dále může zrát i několik týdnů ve vaší lednici (vlhké zrání).

Jehněčí BIO maso

Jehňata vám připravíme buď v celku (vyvržená na grilování) nebo základně rozbouraná na kýty, plece, cemr a krk. Možný je odběr pouze celého, eventuálně po domluvě poloviny, kusu, který dodáváme včetně vnitřností (jazyk, srdce, játra a ledviny).

Děkujeme za přízeň a těšíme se na viděnou!

Jana Vacíková a Gabriela Rédlová, Galloway farma

 

Objednávkový formulář