Nabídka našich uzenin

CENÍK UZENIN
Druh uzeniny Cena za kg
Špekáčky 200,00 Kč
Párky jemné 210,00 Kč
Párky hovězí (BIO) 240,00 Kč
Galloway sekaná 220,00 Kč

Galloway játrová paštika - hmotnost min. 180 g

60,- Kč/ks
Služby Cena za ks
Taška kompostovatelná 5,00 Kč

 

Produkce našich masných výrobků není velká, ale o to více si zakládáme na jejich kvalitě. Aktuálně máme v nabídce špekáčky, jemné i čistě hovězí párky, játrovou paštiku, sekanou a kvalitní gothajský salám. Všechny uzeniny jsou bezlepkové - do BIO výrobků (hovězí párky) putuje pouze naše hovězí maso. Ostatní výrobky (špekáčky, jemné párky, sekaná a gothajský salám, paštika) v návaznosti na recepturu nemají sice BIO certifikaci, ale obsahují pouze naše BIO hovězí maso a kvalitní české maso.

Uzeniny jsou vyráběny primárně na objednávku, menší množství můžete zakoupit v prodejně na farmě při výdeji masa – viz obchod na farmě.

 

Galloway játrová paštika

Nechce se vám připravovat domácí paštiku, platit za drahé výrobky z Francie či jste nespokojení se standardní nabídkou českého trhu, kde se často objevují nekvalitní paštiky, do nichž jsou přidávány levné náhražky, jako kuřecí či vepřové kůže, drůbeží separáty, sója, škrob, mouka…?

Roupovská játrová paštika obsahuje pouze vepřové maso od českého dodavatele (35 %), naše BIO hovězí játra (30 %), mořskou sůl, cibuli a koření. Výrobek je neprodyšně uzavřený v obalu (skleničce) a pasterovaný za podmínek stanovených zvláštním právním předpisem (Vyhl. č. 69/2016 Sb.§14 odst.2). Hmotnost obsahu jedné skleničky je minimálně 180 g.

 

Roupovské špekáčky

Špekáček se poprvé objevil na Jubilejní zemské výstavě v Praze roku 1891 a stal se oblíbenou pochoutkou. Máte také rádi české špekáčky, které jsou od roku 2011 zapsané v seznamu zaručených tradičních specialit, který registruje Evropská komise? Pokud ano, můžete ochutnat ty naše! V roce 2018 byly testovány veterinární kontrolou a laboratorními testy bylo prokázáno to, co jsme my velmi dobře věděli – tedy že obsahují více než 90 % masa. Například v testu iDNES.cz i ty nejlepší špekáčky obsahovali masa jen 83 %. Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=test%2Ftest-spekacku.htm

 

Jemné párky

Jemné párky byly jemně mělněným masovým výrobkem, které se podle původní receptury připravovaly z kvalitního hovězího a vepřového masa kutrováním na velice jemné části. Po zrušení závaznosti bývalých státních a podnikových norem počátkem 90. let 20. století došlo k prudkému snížení jeho kvality. V současné době se jedná o levný výrobek složený hlavně z náhražek, jako je drůbeží separát, kůžová emulze, sádlo, voda, škrob a jiná plnidla a zahušťovadla. Některé z nich neobsahují ani žádné maso. Ne však naše jemné párky! Ty mají podíl masa 80 %, což je ještě o něco málo více než určovala původní receptura.

 

Hovězí párky (BIO)

Jak již napovídá název, vyrábíme i parky s vysokým podílem BIO hovězího masa (77 %). Jejich struktura je až mírně „klobásková“, ale připravovat je můžete stejně jako párky jemné: Základem je nikam nespěchat. Pokud máte na teplé párky chuť, rozhodně se nesnažte ohřát je během pěti minut. Kromě toho že na povrchu prasknou, budou uvnitř ještě studené. Znáte to, že jo?

Důležité je umístit párky do nádoby se studenou vodou, kterou následně budete velmi pozvolna ohřívat. Tato voda by nikdy neměla dosáhnout bodu varu, a tak jakmile v ní uvidíte drobné stoupající bublinky, ihned zastavte plamen. Párky se snadno ohřejí i při mnohem nižších teplotách, tak vůbec není nutné bodu varu dosáhnout. Zda je teplota vody dostatečně vysoká, poznáte tak, že v ní zkrátka neudržíte prst. Taková teplota vody na ohřátí párků pohodlně stačí. Tímto způsobem je dobré párky ohřívat alespoň 10 minut od doby, kdy voda dosáhne požadované teploty.

 

Kvalitní gothajský salám

Také jste už dlouho nenarazili na opravdu dobrý gothajský salám? My také ne… proto jsme se rozhodli začít jej vyrábět sami. Stejně jako u jemných párků, totiž po zrušení závaznosti bývalých státních a podnikových norem počátkem 90. let 20. století došlo k prudkému snížení jeho kvality. Přijetím vyhlášky 264 z roku 2003 došlo k částečnému zlepšení, protože ta stanovila, že gothajský salám musí obsahovat alespoň 40 % masa. Přesto se jedná o méně kvalitní výrobek složený hlavně z náhražek, jako je drůbeží separát, kůže, sádlo, voda, škrob a jiná plnidla. Podíl masa v našem gothaji je 92 %.

 

Galloway sekaná

Podíl masa 95 % - BIO hovězí maso 28,5 %, BIO skopové maso 28,5 % a vepřové maso 38 %. To jsou hlavní složky naší Galloway sekané. Jako tzv. spojka jsou, namísto strouhanky, využívána vejce, takže tato sekaná je vhodná i pro celiaky - je bezlepková. Všechny složky, včetně česneku, cibule a koření, pochází z ekologického zemědělství. Pouze vepřové maso, které je komplikované v BIO režimu sehnat, je od českého dodavatele, ale z konvenčního zemědělství. A určitě v ní nenajdete náhražky, které někteří výrobci kvůli snížení ceny či větším ziskům do sekané přidávají - škrob, sóju, mouku či drůbeží separát - někdy je ve složení i na prvním místě.

Objednávkový formulář