Vyžití a zážitky

  • Pro vyznavače tenisu je přímo na farmě tenisový kurt s umělým trávníkem zdarma.
  • Rybáři zase mohou nedaleko farmy (cca 1,5 km) navštívit naše rybníky. Rádi vám poskytneme povolenku pro rybolov na největším z nich, ať už jednorázovou nebo dlouhodobou.
  • Pokud máte zájem vyzkoušet si jízdu na koni nebo jste již jezdec, který by si rád zatrénoval či projel se v terénu, nabízíme výukové hodiny pod vedením jedné z našich trenérek. Vlastníme tři jízdárny: jednu kruhovou zastřešenou pro výuku jezdců na koni – začátečníků a výcvik mladých koní, venkovní jízdárnu o rozměrech 24 x 50 m a zastřešenou jezdeckou halu vhodnou především pro reining nebo i klasický trénink při nepřízni počasí. Zkušenější jezdce nebo začátečníky, kteří absolvují základní výcvik, vezmou naše trenérky rády i na projížďku krásnou přírodou v okolí farmy.
  • Malebném okolí Roupova vybízí k procházce ... doporučujeme navštívit zříceninu hradu Roupov, která je částečně přístupná veřejnosti. V okolních lesích také můžete houbařit nebo si jen užívat procházku s pejskem nebo dětmi. Jak to v Roupově vypadá, se můžete podívat ve FOTOGALERII.
  • Přímo naproti farmě (cca 100 m) se nachází obecní koupaliště s dětským hřištěm a antukovým hřištěm pro míčové sporty. Koupaliště je bezplatné a přístupné veřejnosti.
  • Obcí vedou jak dvě značené cyklostezky č. 38 a 2186, tak i dvě turistické trasy č. 3616 (zelená) a 2186.
  • Pokud stojíte o méně aktivní relaxaci, doporučujeme masáž přímo na pokoji (objednávka viz „kontakty“).

Klenová - hrad, zámek, galerie

Vzdálenost od Roupova – 28,8 km

Hrad a zámek Klenová se nachází na stejnojmenném kopci 13 km západně od města Klatovy, v Plzeňském kraji, asi 2 kilometry od Janovic nad Úhlavou. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

První zmínka o hradu pochází z roku 1287 - v té době hrad střežil obchodní stezku ze Železné Rudy do Bavorska. Ve 14. a 15. století vznikl palác a z 16. století pochází renesanční křídlo. Roku 1564 se zde narodil Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Od 17. století hrad chátrá. V druhé polovině 19. století byl ke středověkému hradu Klenová přistavěn novogotický zámek a komplex dalších obytných a hospodářských budov (sýpka, vila, kaple sv. Felixe, statek). Ve 20. století, až do roku 1951, byla majitelkou hradu malířka Vilma Vrbová-Kotrbová. Poté se stal majetkem československého státu.

Zřícenina hradu Roupov

Nachází se přímo v obci Roupov

Částečně dochovaný hrad stojí na návrší nad jihovýchodním okrajem vesnice v nadmořské výšce 460 metrů. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka.

Hrad byl založen ve 13. století Držkem z Roupova, který patřil k rozvětvenému rodu Drslaviců. Byl přestavěn v osmdesátých letech 14. století Něprem z Roupova, který byl hofmistrem arcibiskupa Jana z Jenštejna a měl přístup k dvorské huti krále Václava IV. V roce 1427 jej oblehla husitská vojska, a Jan I. z Roupova raději přijal podobojí, než aby byl hrad dobyt. Během husitských válek páni z Roupova značně zbohatli, protože získali řadu církevních statků.

Černínské panství s překrásnou Americkou zahradou a rozhledna Bolfánek

Vzdálenost od Roupova – 17 km

Národní přírodní památka Americká zahrada se rozkládá pod rozhlednou Bolfánek, v lesním komplexu Žďár zhruba 2 km od Chudenic. Jedná se o nejucelenější soubor dřevin z území Severní Ameriky v České republice. V zahradě se doposud uchovaly některé dřeviny z dob jejího založení. Založena byla v roce 1828, původně jako okrasná školka cizokrajných rostlin pro nedaleký park u zámku. Od roku 1841 byla budována jako sbírka cizokrajných (převážně severoamerických) dřevin. Iniciátorem vzniku byl Evžen Černín, spoluzakladatel Dendrologické společnosti v Průhonicích.

Zámek Lužany

Vzdálenost od Roupova – 8,2 km

Zámek Lužany leží ve stejnojmenné obci v Plzeňském kraji, asi 3 km jižně od města Přeštice. Zámek leží v rovině, na levém břehu řeky Úhlavy a je ze tří stran obklopen parkem, na nějž navazuje renesanční užitková zahrada. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka ČR.

První písemná zmínka o Lužanech pochází z roku 1245. Původním panským sídlem ve vsi byla tvrz, na jejímž místě si pravděpodobně Petr nebo Adam Příchovští z Příchovic postavili v sedmdesátých letech šestnáctého století jednopatrový renesanční zámek s dřevěnou věží. Dokončení jeho stavby datuje letopočet 1583 na klenáku nad hlavním vstupem. Na počátku devatenáctého století proběhly barokní úpravy a dochovaná podoba pochází z přestavby v letech 1886 – 1887.

Vodní hrad Švihov

Vzdálenost od Roupova – 8,6 km

Hrad Švihov nechal zbudovat na konci 15. století královský sudí Půta Švihovský, jeden z nejvýznamnějších mužů rodu Rýzmberků. Obratně se pohyboval na dvoře krále Vladislava II. Jagellonského a nabyl nemalého vlivu a majetku. Kromě hradu Švihova připojil Půta k rýzmberskému panství také hrady Rábí, Horažďovice a Prácheň. Od krále jako zástavu za půjčení jistého finančního obnosu dostal do vlastnictví také Roudnici nad Labem v Severních Čechách nebo knížectví Kozelské ve Slezsku.