Rybníky

Roupov je dlouhodobě oblastí s velkým nedostatkem vody a absencí jakýchkoliv vodních toků. Hlavně z toho důvodu nás napadlo zdejší krajině trochu pomoci a její revitalizace v podobě vybudování kaskády rybníků nám připadala přímo ideální. Nakonec jsme vybudovali tři o celkové rozloze 3,5 hektaru. Největší z nich, osázený kapry, štikami, sumci, líny a amury, které množíme v předchozích dvou, slouží k rybolovu.

Lovná sezóna probíhá od 1. května do 31. října. Na farmě prodáváme celosezónní povolenky (za cenu 1 500,- Kč) a možnosti ulovit si rybu k večeři využívá i čím dál více hostů našeho penzionu. Pouze pro ně je určena jednodenní povolenka "chyť a pusť" za cenu 100,- Kč - pokud si rybář chce svůj úlovek ponechat, zaplatí jej zvlášť. 

Při výlovu horního nejmenšího rybníka na podzim 2018 jsme zjistili, že se zde daří také raku kamenáči. Je to jeden ze dvou původních českých raků, který je velice citlivý na čistotu vody. Proto jsme velice hrdí, že se jim líbí i u nás a věříme, že je to i odraz ekologického obhospodařování půdy v okolí rybníků. Stejně tak máme radost, že na prostředním rybníce hnízdí v letním období husice nilská.

FOTOGALERIE