Ing. Václav Vacík na začátku svého chovu hledal odolné a užitkové plemeno, které by zároveň bylo i hezké vzhledem. První louka, kterou koupil, leží pod okny jeho domu, a proto si zvolil plemeno galloway s atraktivním zbarvením white-park. Předkové těchto zvířat pochází z Velké Británie a díky přizpůsobení se podmínkám tohoto podnebí, mají dobré přírůstky i při chov venku na pastvinách. Prakticky hned po dovezení prvního dobytka z Německa se pustil i do plemenářské práce.

Každoročně vyprodukujeme přibližně osm býků připravených pro výběr do plemenitby. Celkem jsme na farmě do roku 2022 uchovnili 186 plemenných býků - 171 gallowayských a 15 shorthornů (chov plem. shorthornů ukončen v roce 2021). Zárukou kvality jsou naše chovatelské úspěchy z výstav, ale hlavně mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám pro býky stále vrací. Několik z našich býků také zakoupila inseminační stanice. Stejně tak prodáváme, nebo si sami připouštíme, chovné jalovice. 

FOTOGALERIE

PLEMENNÍ BÝCI Z GALLOWAY FARMY - AKTUÁLNÍ NABÍDKA

Momentálně nenabízíme k prodeji žádné plemenné býky, naši odchovanci již zamířili do svých nových působišť po celé republice či na Slovensko, ale opět máme několik adeptů na výběry v příštím roce.

Pokud byste měli v budoucnu zájem o chovná zvířata plemen galloway, volejte na tel.: (+420) 602 453 039 nebo pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - kontaktní osoby Václav Vacík/Ing.Jana Vacíková.

Všem zájemcům doporučujeme osobní návštěvu - zvířata se vždy nachází u nás na hospodářství v Roupově nedaleko Přeštic (okres Plzeň - jih).

Pro nové majitele býků jsme schopni zajistit i dopravu zvířete na nové hospodářství (pozn. opravdu pouze pro nové majitele zvířat, nezajišťujeme komerční dopravu). Samozřejmostí je BIO certifikát, veškerá veterinární vyšetření a chovatelská osvědčení.

Jana Vacíková, Galloway farma

Fandango 2022 3FANDANGO ROUPOVSKÝ W(P)B

Využíván ve stádě u nás na Galloway farmě.

* Výborné růstové schopnosti potomků

* Přímý efekt – růst +16

Plemenný býk Fandango z našeho chovu zůstal doma jako „druhý býk“ v roce 2020 - po Faraonovi. O to více nás mile překvapil jak jeho vzhled a osvalení, kterého dosáhl ve čtyřech letech, tak růstové schopnosti jeho potomků.

Dave 2022 1DAVE SILVER WAY P

Využíván ve stádě u nás na Galloway farmě.

* Dobrá zmasilost potomků

* Maternální efekt – růst +21

Od roku 2018 chováme na naší farmě i stádo plemene limousine v čele s plemenným býkem „Démonem“ z hospodářství od Petra Stříbrného z Nečtin. Kříženci plemene galloway a limousine se nám osvědčili pro svou zmasilost a růstovou schopnost.

Faraon 2021 1FARAON ROUPOVSKÝ W(P)B

Faraon se na naší farmě již nenachází.

* Historicky nejlepší hodnocení na Galloway farmě

* Maternální efekt – růst +12

Faraon Roupovský, který získal na Galloway farmě historicky nejlepší hodnocení (83 bobů), zůstal doma a je využíván ve stádě plemenic (přirozená plemenitba). V budoucnu by měl být i otcem dalších plemenných býků.

Aristokrat 1ARISTOKRAT ROUPOVSKÝ B

Aristokrat se na naší farmě již nenachází.

* Na jalovice i krávy

* Jatečná i plemenná kvalita potomků

Aristokrat se narodil na našem hospodářství v lednu 2014 Ule Roupovské z inseminace po Blackcraig Kodiac – chovatelé J. & A. Finlay z Blackcraig-Corsock z Velké Británie. Odchovali jsme po něm na dvě desítky plemenných býků, kteří putovali na svá nová působiště od Šumavy až po Beskydy.