Želvička na titulce časopisu "Naše kočky"

Kariéra modelky naší kočky "Želvičky" strmě stoupá ;-) V srpnu 2018 se objevila na titulce časopisu "Naše kočky"...

Měsíčník Plzeňského kraje: Galloway farma rodiny Vacíkových

Datum: 24.03.2018

Farmář Václav Vacík: Musíme si pomoct sami, nemá cenu brečet

AMSP ČR: Dobrý den, během letošního léta jste se zúčastnili natáčení pořadu Toulavá kamera na venkově v rámci projektu Rok venkova 2017 vyhlášeného AMSP ČR. Jak hodnotíte přínos natáčení pro Vás?

Vacík: Jako pozitivní hodnotím maximálně zkušenosti s natáčením a vzhledem k tomu, že se nechci stát hollywoodským hercem, tak toto do budoucna zrovna moc nevyužiju. Ne, vážně, jak a jestli se to nějakým způsobem projeví i na chodu farmy uvidíme, až bude pořad odvysílán.

Klub opět překročil hranice Česka

Členové Klubu mladých farmářů ASZ ČR vyrazili v polovině února na v pořadí již sedmou cestu po farmách. Nenavštívili ovšem pouze členy regionální ASZ Plzeňsko, ale pokračovali dál, až za hranice České republiky – do sousedního Německa, přesněji do zemského okresu Cham ve spolková zemi Bavorsko. Navázali tak na návštěvu hospodářství v Polsku a zároveň se (minimálně jazykově) připravili na svou první společnou čistě zahraniční cestu, která se uskuteční 11. a 12. května 2018 a zavede je do Dolního Rakouska, spolkové země na severovýchodě Rakouska.

Galloway farma Roupov

Prvním navštíveným hospodářstvím byla farma Václava Vacíka v Roupově na Plzeňsku. Zde se hospodaří v systému kontrolovaného ekologického zemědělství se zaměřením na chov téměř tříset kusů masného skotu plemene galloway a shorthorn, jenž doplňuje stádo ovcí plemene zwartbles. To vypásá skotu nepřístupné plochy v okolí tří rybníků, které jsou také součástí roupovského hospodářství. Od roku 1999 se přímo na farmě nachází bourárna s prodejnou, následovalo vybudování vlastních jatek a v roce 2016 také výrobny uzenin.

Pro maso a za zážitky na Galloway farmu

Rodinná farma Vacíkových na Plzeňsku hospodaří v systému kontrolovaného ekologického zemědělství se zaměřením na chov skotu plemene galloway a shorthorn, jenž doplňuje stádo ovcí plemene zwartbles. To vypásá skotu nepřístupné plochy v okolí rybníků, které jsou také součástí roupovského hospodářství. Od roku 1999 se přímo na farmě nachází bourárna s prodejnou, následovalo vybudování vlastních jatek a v loňském roce také výrobny uzenin.