Zpravodaj ČSCHMS

Náš gallowayský býček na titulní straně Zpravodaje Českého svazu chovatelů masného skotu. Býček má zbarvení white-park a na fotografii (foceno 4. února 2019) je přesně 25 dní starý.

Foto: Jana Vacíková

Průvodce regionálními produkty

Společně s bavorským partnerem – Úřadem pro výživu, zemědělství a lesnictví v Chamu realizuje obecně prospěšná společnost Úhlava od srpna 2017 projekt Evropské územní spolupráce (EÚS) Udržitelný venkov v česko-bavorském příhraničí. Záměrem projektu je podpora a rozvoj příhraničního regionu (oblast Plzeňského kraje a okresu Cham), zejména v oblasti lokální produkce.

Měsíčník Plzeňského kraje: Galloway farma rodiny Vacíkových

Datum: 24.03.2018

Želvička na titulce časopisu "Naše kočky"

Kariéra modelky naší kočky "Želvičky" strmě stoupá ;-) V srpnu 2018 se objevila na titulce časopisu "Naše kočky"...

Klub opět překročil hranice Česka

Členové Klubu mladých farmářů ASZ ČR vyrazili v polovině února na v pořadí již sedmou cestu po farmách. Nenavštívili ovšem pouze členy regionální ASZ Plzeňsko, ale pokračovali dál, až za hranice České republiky – do sousedního Německa, přesněji do zemského okresu Cham ve spolková zemi Bavorsko. Navázali tak na návštěvu hospodářství v Polsku a zároveň se (minimálně jazykově) připravili na svou první společnou čistě zahraniční cestu, která se uskuteční 11. a 12. května 2018 a zavede je do Dolního Rakouska, spolkové země na severovýchodě Rakouska.